Zajímavosti

Hra na knihovníka. Udělejte z každého místa tu nejlepší knihovnu na světě!

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlásil Týden knihoven. Tak co může být lepšího než si začít hrát na knihovníky? „Ocitněte se v kůži knihovníka! Proměňte každé místo v tu nejlepší knihovnu na světě,“ vyzývají ke hře na malého knihovníka autoři webu ČTEnářův SYmpatický RÁDce.

Stáhněte si jejich hru Malý knihovník, vytiskněte ji, vymalujte a vystřihněte jednotlivé kartičky. Připravte knížky a přidejte k nim cedulky. Které pohádky čtete před spaním? Poličku označte cedulkou „Do postýlky“. Které příběhy má nejraději maminka? Označte je cedulkou „Maminčiny“.

Ilustrační foto. Zdroj: Internet

„Každému novému čtenáři můžete nabídnout služby, jaké jinde nemají. Třeba horké kakao nebo obrázek za každou přečtenou knížku. Je právě ta nejnovější opravdu dobrá? Vyhlašte ji knihou dne nebo měsíce! Vrátila se vám pozdě nebo s oslíma ušima? Udělte pokutu,“ radí autoři a nabízejí další bonus – ilustrovaný pracovní sešit, do kterého si můžete zaznamenávat čtenářské zážitky. Příjemnou zábavu!

3 komentáře: „Hra na knihovníka. Udělejte z každého místa tu nejlepší knihovnu na světě!“

    1. Yeah, and you know what, you can even have a library in your room, you can let your toys to borrow their favourite fairy tales and print them their library cards. The game is called „Little Librarian“, of course. :)

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.