Czech

Snoopy slaví výročí a Charlie Brown je zase po škole

Snoopy po školeSnoopy je, jak známo, bígl, spisovatel, který píše romány. Jeho majitel, osmiletý Charlie Brown, to s ním nemá jednoduché. Hlavně proto, že Snoopy není normální pes. Je úplně nenormální. S Charliem chodí do školy a sedí v poslední lavici, kde si velice často prohlíží knížky o králíčcích. Připadají mu legrační, tak se pořád směje a Charlie kvůli němu zůstává po škole, zatímco Snoopy na něj čeká před školou. (Většinou se houpe na houpačce.)

Včera uplynulo třiašedesát let ode dne, kdy se v novinách úplně poprvé objevily komiksové stripy s extrémně chytrým bíglem a jeho věrnými páníčky. “The only thing I ever wanted to be was a cartoonist. That’s my life. Drawing,” řekl autor Snoopyho Charles M. Schulz. Asi proto byly jeho komiksy tak úspěšné. Dělal jen to, co chtěl a co ho odjakživa bavilo.

Děti odsouzené k nekonečné školní docházce

Snoopy po škole. Tak se jmenuje kniha vybraných stripů Peanuts, kterou loni vydalo nakladatelství Plus. Inu, kde jinde než ve škole prosedí Snoopy řadu dní, týdnů, měsíců, ba roků? Z anglických originálů stripy vybral, přeložil a předmluvu napsal Petr Onufer. V ní se také zmínil, že většina Snoopyho kamarádů není ve škole šťastná – je jim kolem osmi let a jsou odsouzeni k nekonečné školní docházce. Proto mnozí z nich často docela vážně uvažují, „jestli není výhled na deset let hladomorny bez jídla a bez vody lepší než dvanáct let školy“. Všechno ale nakonec dobře dopadne. Se Snoopym po škole ta naděje vždy existuje.

Snoopy
Z knížky Snoopy po škole od Charlese M. Schulze, kterou loni vydalo nakladatelství Plus.

Leave your comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.