Pro děti 9+

Zapomeňte na Alana. Nový Hobit je víc pohádkový

Letos v září se v knihkupectvích objevilo něco delikátního. Hobit s novými ilustracemi. Zkuste zapomenout na slavného kreslíře Alana Leeho, který vymaloval Tolkienův svět. Nové obrázky jsou z jiného světa. Víc pohádkového.

Hobit

Autorkou nových ilustrací je sedmadvacetiletá Jemima Catlin, která se inspirovala kresbami z klasických děl pro děti, třeba Mumínky od Tove Jansson nebo Medvídkem Pú od E. H. Shepharda. Pro nové vydání Tolkienova Hobita zkombinovala tužku, tuš a akvarelové barvy a nakreslila 150 „hobitích“ ilustrací.

Hobit

Jemimu objevil David Brawn z britského nakladatelství HarperCollins, kterému poslala svůj projekt inspirovaný Tolkienem. „Chtěl jsem vydat Hobita, který by nás vrátil zpět z fantastických filmů k okouzlení, které musely prožívat i Tolkienovy děti, když jim četl příběh poprvé. Dlouhá léta stál Hobit ve stínu Pána prstenů, ale Jemima obnovila jeho nevinnost, což doufám děti a jejich rodiče ocení,“ uvedl David Brawn. O něco delší citaci v původním (anglickém) znění si můžete přečíst na stránkách Tolkien Library.

Hobit

Mladé ilustrátorce se podařilo vykouzlit docela nového Bilba, Gandalfa i trpaslíky. Budou lákat a bavit dorůstající generaci čtenářů? Hobit s novými ilustracemi vyšel i v češtině, vydalo ho nakladatelství Argo. Knížka má plátěnou a pozlacenou vazbu, je veliká a těžká. Takže to vypadá na ideální vánoční dárek pro hobití fajnšmekry!

Hobit

3 komentáře: „Zapomeňte na Alana. Nový Hobit je víc pohádkový“

    1. It’s great in Czech, really. Our translator František Vrba was a real expert. He translated many books from English (Chaucer, Wilde, Hemingway, Tolkien, Brontë, Dickens, Beckett), German (Schiller, Becher, Hölderlin), French (Moliere), Russian (Gercen, Brjusov). Thanks to him Hobbit is perfectly known even here since 1979. Yay! :) New Catlin’s illustrations look really nice, don’t you think? I’m falling in love with them. They seem to be more fairy tale.

    2. Cool. People who are able to translate works like this are really amazing. And, Yes, I love his illustrations. They are really beautiful and definitely bring life to the story.

      ~Aspen

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.