Pro děti 3—5

3 pohádkové tipy na vánoční dárky pro malé děti

Upraveno 1. 2. 2020

Těšíme se na Ježíška –
co nám asi nadělí?
Překvapení pod stromeček,
ať jsme oba veselí.

Krtek

Tento příspěvek nebude jenom o knížkách. Možná jste si všimli, jak hezké loutky dneska existují. Hlavně ty maňáskovité – prstové, bez nohou, s nohama, oboustranné, cpané, známé z TV… Pojďme se podívat, jak se dají kombinovat s knížkami pro děti.

1. Veselé Vánoce a Jak krtek uzdravil myšku

Krtek
Veselé Vánoce. Napsal Jiří Žáček, ilustroval Zdeněk Miler. Knižní klub, 2010

Nejdříve k prstovým maňáskům, ti jsou nejlevnější. Existují různé sady – Červená karkulka, Tři prasátka, O veliké řepě, ale hlavně je tady krteček a myška od Zdeňka Milera! Tito maňásci se dají kombinovat hned se dvěma knížkami.

Krtek

Ta první se jmenuje Veselé Vánoce. Jde o dvanáctistránkové leporelo. Ve verších se tady dočtete, kterak krtek s myškou slaví Vánoce – chytají kapra, pečou cukroví, zdobí vánoční stromeček…

Leporelo vyšlo v Knižním klubu a nestojí ani stovku, takže chcete-li někomu udělat radost krásným dárkem a nemůžete si dovolit kupovat kdo ví co, zkuste Veselé Vánoce a malého krtečka s myškou.

Druhá knížka je trochu dražší, ale stejně krásná. Navíc rozveselí nemocné prcky. Jmenuje se Jak krtek uzdravil myšku. Vázanou knihu s laminovaným potahem vydalo nakladatelství Albatros.

2. Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce

Nesmrtelná knížka Josefa Čapka. Loutky pejska s kočičkou seženete takřka kdekoli, v různých provedeních a za různé peníze. Jasně, nejde přímo o ty dva z knížky, ale mnozí se jim náramně podobají.

Povídání o pejskovi a kočičce

3. Míša Kulička

Míša Kulička
Foto: SNDK
Míša Kulička
Foto: SNDK
Míša Kulička
Foto: SNDK

Probudí se na paloučku a vydává se na průzkum. Trošičku neposedného, ale jinak tuze roztomilého Míšu Kuličku ilustroval Jiří Trnka.

Vzpomínáte?

Učil se, jak správně šplhat na strom, plavat v rybníce a kde a jak se schovat před rozzuřenými včelami. Sérii knížek o Míšovi Kuličkovi koupíte de facto kdekoli, na internetu pro to navíc existuje speciální web. A jednoho pěkného míšu na ruku, který by mohl být Kuličkou, pořídíte třeba tady.

Míša Kulička

Podobně můžete kombinovat třeba plyšového kocoura Mikeše s šálou a ruksakem, kocoura v botách, liščího maňáska s Ladovou knížkou O chytré kmotře lišce nebo plyšového Ferdu Mravence s leporelem Polámal se mraveneček. Osobně jsem už třikrát takový dárek věnovala a pokaždé to mělo u dětí velký úspěch.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.