Czech

Karlík a továrna na čokoládu

WONKOVA TOVÁRNA SE OPĚT OTEVŘE

JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST PRO HRSTKU ŠŤASTLIVCŮ

Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl

Ať už jsi kdokoli, představ si, že je první den měsíce února, osm hodin ráno. „Pouze tohoto a žádného jiného dne, přesně v deset hodin dopoledne, musíš stát před továrními vraty. Ne aby ses opozdil!“ píše Willy Wonka.

Kdo je Willy Wonka? Pšššt! to si povíme o chvilku později.

„A ještě něco,“ pokračuje Willy Wonka, „nezapomeň s sebou vzít tento kupón, bez něho bys nebyl do továrny vpuštěn,“ dodává a upřímně ti potřásá pravicí.

Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl

Pan Willy Wonka, génius cukrovinkářského průmyslu, který se již po deset let skrývá před světem, rozhodl, že pěti dětem umožní návštěvu své čokoládovny. Osobně je provede a ukáže jim všechna tajemství a kouzla výroby.

O tom všem vypráví ilustrovaná kniha pro děti Karlík a továrna na čokoládu, kterou napsal fenomenální Roald Dahl, jeden z nejoblíbenějších a nejprodávanějších autorů na světě.

Z anglického originálu Charlie and the Chocolate Factory (1964) knihu přeložil Jaroslav Kořán, o ilustrace se postaral Jan Brychta, písně Umpa-Lumpů přebásnil Pavel Šrut. Knížku vydalo nakladatelství Academia v roce 2002.

Charlie and the Chocolate Factory by Roald DahlCharlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl

Letos uplyne 50 let ode dne, kdy se na pultech knihkupectví objevilo úplně první vydání Karlíka a továrny na čokoládu. Padesát let. Chápete?

Knížka je i po tak dlouhé době pořád populární, což potvrdili i zaměstnanci knihkupectví Hill of Content v Melbourne, Austrálii: “We still sell so many copies each year, it is wonderful to know each new generation of readers is being introduced to such a classic.”

Charlie and the Chocolate Factory by Roald Dahl
First American edition, 1964

Plavba po čokoládové řece. Podivuhodný žvýkačkový automat. Vykulené cukrkandlové krychle. Vynalézací laboratoř – věčné zavřihubky a vlasové nudle.

Sledujte dobrodružství Karlíka Bucketa, správného kluka, který v jedné své čokoládě objeví Zlatý kupón a bude mezi tou hrstkou šťastlivců, kteří se podívají do Wonkovy velkolepé továrny na čokoládu.

I já mám jednu čokoládu. (Děkuju, Mysho!) Jmenuje se Willie’s Cacao. Je hořká s pomerančem, bez barviv, bez konzervantů, bez emulgátorů – a pravděpodobně i bez Zlatého kupónu. Ale to nikdy nebudu vědět jistě. Nechám ji zavřenou, protože – co kdyby, víte?

5 thoughts on “Karlík a továrna na čokoládu”

Leave your comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.