Pro děti 6—8

Graviton. Palubní deník z cesty kolem světa v létajícím stroji Alfonse Cailleteta

Upraveno 23. 3. 2020

Jules Verne, jeden ze zakladatelů žánru vědecko-fantastické literatury, ve svých knihách předpověděl řadu vynálezů. O Gravitonu však dozajista neměl ani ponětí.

Graviton

Mám ráda interaktivní knihy pro děti, ve kterých si můžu nejenom číst a prohlížet obrázky, ale taky objevovat ručně psané dopisy, vytahovat je z obálky, otevírat notýsky s dokonale propracovanými plány a mapami a prozkoumávat všelijaká hejblátka. Graviton takovou knihou je.

Tři děti, vnukové vynálezce Alfonse Cailleteta, který záhadně zmizel, objeví v dědečkově domě na jihu Francie podivuhodný stroj – Graviton. Díky antigravitačním tělesům dokáže překonávat zemskou přitažlivost, ale teď tady stojí pokrytý prachem, jako by celé dva roky, co děda zmizel, čekal na své objevitele. Nepotrvá dlouho a děti se v něm vydají na cestu kolem světa.

Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton Graviton

S Veronikou, Fandou a Martinem se tak podíváte do vzdálených zemí. Seznámíte se s obyvateli stromů, poznáte tajemné živočichy oceánů, zažijete výbuch sopky a možná se dokonce vykoupete v Amazonce. Knížka se pyšní nominací na Zlatou stuhu 2009.

Vydavatelství B4U Publishing vydalo podobných populárně-naučných knížek více. Velice úspěšné bylo například Tajemství slavkovského pokladu, které dokonce získalo nominaci na cenu Magnesia Litera 2009. Poklad kapitána Williama Kidda je zase dobrodružná kniha pro děti od 9 let plná pirátských map, šifer, záhad a pokladů.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.