Czech

(Bá)snění si získává fanoušky po celé zemi

„Poezie je moje světlo,“ napsal šestadvacetiletý Roman z Ostravy. Nádhera, co říkáte? Před pár dny se tomuto Ostravanovi povedlo něco mimořádného. V centru Ostravy ozdobil strom básněmi, čímž se zapojil do pátého (Bá)snění v ulicích.

Guerilla Poetring
Do akce zvané Guerilla Poetring, známé také jako (Bá)snění v ulicích, se zapojily stovky lidí.
Na fotografii je autorka projektu, básnířka Blanka Fišerová. Foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Už jste o té akci slyšeli? Vznikla v Ostravě. Páté (bá)snění jsem si nenechala ujít. Bylo bezva o něm psát. A co si budem povídat, nechala jsem se strhnout! Článek už je také na internetu, můžete si ho přečíst. Tady na blogu uvádím jen jeho ukázku. Abych nezapomněla – (bá)sněte, ať už jste kdekoli. Třeba v Turecku!

(Bá)sníte? Šíříte radost

„Lidé skládají básničku, když chtějí někomu povědět něco, co se nedá říct jenom tak obyčejně,“ zaznělo v jedné knížce pro děti, kterou napsal Eduard Petiška. V úvodu letošního jara byla básniček plná města.

Barevné obálky a různě poskládané bílé kancelářské papíry s poezií uvnitř zdobily ulice Ostravy, Brna, Olomouce, Třebíče, Zlína, Plzně, Prahy, Kolína i Českých Budějovic.

Zapojit se může kdokoli

Do akce zvané Guerilla Poetring (partyzánské básnění – pozn. red.), známé také jako (Bá)snění v ulicích, se zapojily stovky lidí po celé zemi. Kdo je inspiroval? Ostravská básnířka Blanka Fišerová.

„Tak velký zájem lidí o poezii jsem ještě nezažila. Zapojit se může kdokoli, děti i dospělí. To je asi nejpřitažlivější,“ uvedla básnířka.

Básnění v ulicích se konalo už popáté. A mělo jediný cíl – udělat lidem radost. Stačilo napsat básničku na papír, pověsit ji nebo přilepit na viditelném místě a pak čekat, kdo ji objeví jako první. [celý článek]

Leave your comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.