Pro děti 3—5

6 + 1 tip na jaro a knihy dětem

Elinka. Knížka, která voní po pryskyřnících. Foto: Host

„De je ta duhá knízka?“
„Která?“
„Ta duhá.“
„Aha…“

Brnkám na ukulele a pozoruju malou Roniu, jak si bere Rok v zahradě, spokojeně vykračuje a okousává mrkev… Tak si říkám, že by se vám určitě hodily tipy na knihy pro děti s jarní nebo zahrádkářskou tematikou. Ale prosím, tady jsou — nové i starší knížky o jaru a všem, co k němu patří.

1. Strom

Leporelo složené z 15 karet — z jedné strany je ilustrace, z druhé zase naučný text. Zjistíte, kdo žije na stromě nebo co se skrývá v jeho kořenech. No a když stránky knihy správně rozložíte, vyroste vám doma strom. Vcukuletu.

2. Elinka

Elinka je moje hrdinka. Nikdo ji neposlouchá, protože je nejmladší, ale když se pak ukáže, jak velkou měla pravdu — panečku, celý svět jí leží u nohou! Must have pro milovníky jara a příběhů Beatrix Potter.

3. Dům myšek: Piknik

Foto: Meander

Jednou bych se chtěla zmenšit a navštívit Sama a Julii v tom jejich idylickém myším světě miniaturních talířků a palačinek. Knížku doporučuju všem, bez rozdílu věku.

4. Májina zahrada

Představte si, že žijete ve městě, chybí vám stromy, lesy a nemáte kam utéct. I když mám ke knížce výhrady a pár věcí bych v ní udělala jinak, jedno se tomu příběhu nedá upřít — dokáže člověka vyburcovat.

5. Bylinkář

„Říká se, že všechno, co potřebujeme ke zdraví, roste u vrátek naší zahrádky,“ píše Monika Golasovská. Její nový Bylinkář pro děti je tak pěkný! Kdybych si měla letos na jaře vybrat jedinou knížku o rostlinkách, byla by to tahle.

6. Botanicum

Staré dobré Muzeum v knize. Botanická zahrada na dosah ruky. Každý den. Každou chvíli. Kdykoli se vám zachce.

Bonus: Království květin

Moderní pohádka belgického básníka Maurice Carêmeho. Hrdinkou příběhu je malé děvčátko, které vstoupí do pohádkové říše květin. Knížka vyšla v roce 1961, má krásný fialový přebal s výřezem ve tvaru listu. Půjčte si ji třeba v knihovně.

Přidat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.